Özdamar Tarım İşletmesi - Üzüm


Keşke sadece deneme amaçlı firma yetkililerinin hediye ettiği koruyucuyu değil, tüm fidanlarımda koruyucu kullansaydım.


Üzümde sonuçlar çok bariz. Koruyucu içindeki fidan, açıktakini katlıyor.


Ş. Özdamar - Niğde

Agromet Tarım İşletmesi


Geçtiğimiz 23 Nisan (2016) gecesi bahçede dona yakalandık. %10 çiçek, %90 fındık büyüklüğünde meyve evresindeydik, -3 derece bir don hadisesi yaşadık.


Mahsulün hepsini kurtardık. Bahçede yaptığımız ölçümlerde -1 derece okuduk. Makine bize 2 derece gibi bir avantaj sağladı. Eğer pervane olmasaydı, önemli oranda zarar görebilirdik, hem mahsul hem de meyve kalitesi anlamında.
 
R. Çınar - Karaman  350 dekar elma (7 makine ile mücadele edilmiştir)

Kayacık Tarım İşletmesi - Ceviz


...bu noktada, kıymetli firmanızdan temin ettiğimiz fidan muhafazalarının da fazlasıyla faydasını gördüğümüzü ivedi olarak sizinle paylaşmak isterim. Bugune kadar geçen 1 aydan fazla sürede narin ve de küçük fidanlarımızın sert kış dönemine ön hazırlık olan pişme süreçleri gayet güzel devam etmekte. Aynı coğrafyada yer alan başka bahçelerdeki hem cinslerinin halen yaşadığı bu problemi bizim fidanlarımızın yaşamamış olmasını muhafazalara bağlıyoruz. 
 
Ayrıca hakim rüzgar etkisini de muhafazaların fazlasıyla kırdığını tespit ettiğimizi belirtmek isterim. Buna rağmen 888 adet fidanımızdan bugune kadar yaklaşık 10 tane fire verdik, ama bunların neredeyse hepsi nakliye sırasında girdikleri stresten kaynaklandığını düşünmekteyiz....
 
E. Kayacık - KONYA 

NBN Tarım İşletmesi - Kiraz


Kullandığımız aparatlar, özellikle ot mücadelesinde, bizi çok rahatlattı, genç fidanlarımız otlar biçilirken zarar görmedi ve çok sağlıklılar
 
Kullanmayı düşünen arkadaşlara tavsiye ederim.
 
 
F. Yaman - AFYON 

Osmanoğlu Tarım İşletmesi - Üzüm


... hedeflerin ilk basamağı da fidanların çevre etkilerinden (yabani ve evcil hayvanlar, don veya aşırı sıcak, aşırı rüzgar, ot-ilaçları, ortakçı yabani otlar gibi) izole bir şekilde hayata başlayabilmeleri. Bunu sağlamak için Mikrosera bana çok ideal göründü, ve sizlerin de hızlı servisiyle Mart 2012´ de fidanları diktim.
Sezon sonuna geldiğimde Fransa´da ki danışmanım ve Türkiye´deki tanıdıklarım gördükleri gelişmeye inanamamışlardı.  Bazı fidanlar 1 yılda neredeyse 4 metre olmuş yüzlerce olgun yaprak vermişti. Ortalamada 2.5 metrelik boy gelişimi sağlanmıştı. Bu arada dikilen her fidan yeşermiş,  toplamda 4 fidan gelecek seneye hazır hale gelememişti.  
Bu sonuçta bir çok şeyin etken olduğuna inanıyorum. Ama, Mikrosera ürünlerinin fidanlara sağladığı o ilk 3 aylarındaki avantaj onları hayatlarının en başında öne geçirdi.  Benim gibi amatörler ve profesyonel çiftçiler için bu ufak fark 1-2 senelik kayıba eş değer olabilir.  Bu sebeple Mikrosera ürünlerinin değerini bu gözle değerlendirmek gerek. Sizlere, Dünya´da bile nispeten yeni olan bu ürünü Türkiye´ ye getirdiğiniz için teşekkür ederim.  Bu tür yeniliklerle verimlilik artışı ve maliyet azalışı Türk ziraatçisinin hizmetine verildikçe ülke tarımımız ihtiyacı olan çeşitlenmeye ve yatırıma kavuşacaktır...
 
A. Osmanoğlu - TEKİRDAĞ 

Batoflora Tarım İşletmesi


Bu pervaneleri Türkiye'de ilk kuran kullanan biziz. Pervaneleri satın alırken, çeşitli don hadiselerinde pervanelerden nasıl bir performans beklememiz konusunda Mikrosera tarafından bilgilendirilmiştik.


2 Ocak (2016) gecesi -5.5 derecelik ağır bir don hadisesi yaşadık ve mahsulün hemen hemen hepsini kaybettik.


Ürettiğimiz tropik çiçeğin özelliğinden dolayı bu tarz bir donda pervane ile herhangi bir mahsul kurtaramayacağımızı biliyorduk.


Biz bu sene iyi sonuç alamamış olsak da önümüzdeki don hadiseleri için daha iyi donanmış olduğumuzu düşünüyorum.


Mikrosera'nın satış sonrası hizmetleri için çok iyi diyebilirim ve don mücadelesi anlamında iyi bir partner olarak görüyorum.
 
C. Bahar - Kırıkhan Hatay 180 dekar protea çiçeği (2 makine ile 80 dekarlık parselde mücadele edilmiştir)

Arçelik Meyve Sebze


Biz Mikrosera aracılığıyla kiraladığımız pervaneyi bahçemizde 1 ay boyunca kullandık.


Farklı gecelerde farklı don olayları yaşadık fakat 15 Mart ve 16 Mart (2016) iki gece arka arkaya -7 derece altında çok ağır donlar yaşadık.


Pervaneyi kırağı zararını önlemek için kullandık.


Çok yakınımızdaki bahçelerde zarar %90 civarındayken biz gereken çiçeğin tamamını kurtarabildik.
 
E. Küçük - Yahyalı Kayseri - 40 dekar kayısı (1 makine ile mücadele edilmiştir)


MİKROSERA'NIN NOTU:

DİKKAT! Radyasyon donu için -7'de koruma beklenmemelidir.

Burada bahsedilen konu kırağı zararıdır. Dünya'da ilk denebilecek çalışmayla, kırağı zararını azaltmak için, gece buz tutarken ve sabah buz çözülürken pervane vasıtasıyla suyun donarken ve çözülürken verdiği zarar minimize edilmiştir.

Sizden GelenlerSiz de ürünlerimizle ilgili tecrübeleriniz burada aktarmak isterseniz bize yazın

info@mikrosera.com

Konya Şeker - Kurak İklim Yol Kenarı Ağaçlandırma

...geçtiğimiz sene, Konya ili çevre yollarına diktiğimiz ağaçları hayvan zararından, özellikle de keçi ve büyükbaş zararından korumak için Tubex fidan muhafazaları aldık. Uygulama yaptığımız bölgelerde sonuca ulaştığımızı gördük ve yeni dikim sahalarında kullanmak üzere daha fazla ürün aldık. Kolay kullanımlı ve dayanıklı olan ürünlerin yandan açılıyor olmaları da budama yapmak istediğimiz durumlarda işimizi oldukça kolaylaştırdı...

M. Özmen - KONYA