Koruma Alanı Geometrisi

Koruma alanı istenirse daire şeklinde, ya da istenirse de aynı alan 180 derece modunda yarım oval şeklinde de olabilir. Bu sayede her zaman rüzgarı önden alıp arkaya vererek donu en hızlı bahçeden ulaştırır, hiç bir zaman donun geldiği tarafa dönmez boşa çalışmaz.

Afet Donda Yapılabilecekler

Tüm pervane sistemleri bahçeleri belli bir seviyeye kadar iyi koruyabilirler. Sıcaklık değerleri çok düşük seviyelere geldiğinde, pervaneler ancak kendi etraflarında küçük bir alanı koruyabilir.


Böyle bir durumda, sabit pervane sistemlerinin kullanıldığı büyük bahçelerde kurtarılan mahsul birbirinden uzakta olmaktadır. Dolayısıyla yıl boyu bakım ve hasat maliyetleri yükselmektedir.


Benzer senaryoda mobil pervane kullanan bir üretici, hemen don gecesi karar vererek, makinelerini en değerli parselinde toplamak suretiyle kazançlarını maksimize edebilmektedir.


Sabit pervanelerde afet donda mahsul birbirine uzak olur, mobil pervaneli bahçede istenilen parsel bir arada kurtarılır.

AVANTAJLAR

MOBİLİTE
Parseller arası traktör, araba, pickup, quad gibi araçların arkasında çekebilme, uzun mesafelerde kamyon üzeri taşınabilme imkanı. Bir makine ile birden fazla yerdeki don zamanı farklı bahçeyi koruyun.

İNŞAAT GEREKTİRMEZ
Cihazı kurmak için bahçede inşaat yapmaya, temel atmaya beton dökmeye gerek yoktur.

KURULUM İÇİN AĞAÇ SÖKMEYE GEREK KALMAZ
Kurulum esnasında cihaz için ya da cihaza yakıt taşıyacak araçların yolları için ağaç sökmeye gerek yoktur. Mahsul kaybına sebep olmaz sökülen ağaçlardan dolayı.

SESSİZLİK
Dünyanın en sessiz don pervanesi. 300 metrede duyulmaz hale gelir. Komşuları rahatsız etmez, dikkat çekmez.

DOĞAYA SAYGI
Dünyanın en düşük karbon salınımlı içten yanmalı endüstriyel don pervanesi.

HER TÜRLÜ ARAZİYE UYGUN
Her türlü arazide, engebede ve eğimde kullanılabilir.


ESNEKLİK
Kullanılmadığı zaman ayak altında dolaşmaz, depolanabilir ya da kullanılmadığı zaman kiraya verilebilir, ihtiyaç kalmadığında ikinci el olarak satılabilir.

YIL BOYU EK KULLANIM ALANLARI


TOZLAŞMAYI ZORLAMA
Rüzgar polinasyonu artırır, çiçek dönemini kısaltır. Daha çok döllenmiş çiçek daha çok meyve. Eğer döllenme problemi yaşıyorsanız, pervane çözüm sunar.


DALINDA KURUTMA, SERİNLETME
Hasattan önce meyveleri dalında kurutun ya da serinletin, meyvenizin ömrünü artırın.


CANLI HAYVAN ÇİFTLİKLERİNDE
Yazın en sıcak günlerinde %15'i aşan süt ve et kaybının önüne geçin, dışkıyı hızlı kurutun.


SERALARDA
Seraların havalandırılmasında.


MEYVE KALİTESİNİN ARTIRILMASINDA
Bahçedeki bağıl nemi ve sıcaklığı kontrol ederek meyve kalitesini artırın örneğin elmanın renk aldırılmasında, kirazda çatlamanın önlenmesinde...


MEYVE İKİZLEMESİNİN ÖNLENMESİNDE
Ortam nemine ve sıcaklığına müdahale ederek meyve ikizlemesinin önüne geçin.


MANTAR KONTROLÜ

Mantar kontrolü sağlamak için ortam nemini düşürün ve ağaçlarınızı kurutun, belki bir ilaç az atarsınız. Ya da ilaç atmanız lazım bahçeniz ıslak mı? Kurutun.


BİTKİ UYANIŞINI GECİKTİRME
İstenen durumlarda ortam soğutması sağlayarak ısı birikimini baskı altına alıp, üretici tasarrufunda geçcilik sağlanabilir. Tipik örnek mevsim normallerinden sıcak geçen Şubat ayında en sıcak günlerde bahçede soğutma sağlayarak ağaçların erken uyanması önlenebilir. Doğadaki dengesizlikleri dengeye oturtabilmek, zaten başlı başına bir don mücadelesidir.


DİĞERLERİ

Tow and Blow'un kullanım alanları sadece kullanıcısının hayal gücü ve ihtiyaçları ile sınırlıdır. Aldığınız cihazı, toz bastırmaktan, ağaç üstü ilaç atmaya kadar, yazın insanları açık alanda serinletmeye kadar ve daha sayılamayan pek çok işte kullanabilir, yatırımınızı en hızlı bir şekilde geri alabilirsiniz.

Mikrosera Mobil Don Pervanesi Teknik Veriler


Motor Honda V-Twin

Motor Gücü 23 HP

Yakıt Cinsi 95 oktan kurşunsuz benzin

Yakıt Tüketimi 5 litre / saat

Yakıt Deposu 66 litre​

Pervane Çapı 2 metre

Pervane Malzemesi Kompozit

Davlumbaz Malzemesi Kompozit

Yükseklik 9,5 metre 

Gövde Malzemesi Galvanize çelik

Ses 300 metrede 45 decibel

Ağırlık 1250 kg (full depo yakıtla)

Dönüş Modları 0 - 360 derece daire ve osilasyon

Buharlaşmalı Soğutma Modu


Otomatik başlatma

Otomatik jikle


1 metrede sıcaklık bağıl nem ölçümü, 10 metrede sıcaklık bağıl nem rüzgar ve yağış ölçümü.


Dahili GPS modem sayesinde verilere uzaktan erişim, uyarı mesajları, uzaktan çalıştırma durdurma.


Uydu bağlantılı GPS sistemi sayesinde makinenin konumuna hassas olarak sahip olma.


Titreşim sensörü.

Mobil Don Pervanesi

Her bahçenin don mücadele ihtiyaçları farklıdır. Eğer bahçeniz için en iyi çözüm rüzgarla mücadele ise, en iyi rüzgar makinesini Mikrosera sunuyor.


Mikrosera mobil don pervanesi don mücadelesine yepyeni bir soluk getiriyor.​ Mobil don pervanesi az yakıt tüketen verimli bir motor ile yüksek teknolojili bir pervaneyi, aerodinamik özellikleri ön planda olan bir davlumbazla birleştirerek yüksek performans sağlar.