Mikrosera 2011 yılında kurulmuş merkezi Ankara'da bulunan bir mühendislik firmasıdır.

Bir gece internette gezinirken tesadüfen varlığından haberdar olunan fidan koruyucuların ve bitkileri daha hızlı büyütürken daha az kimyasal kullanma fikrinin büyüsü üzerine başlamıştır her şey.

Aradan geçen yıllarda Mikrosera, Türkiye'de yapılan bir çok fidan koruyucu uygulamasında öncülük etmiş ve edinilen faydaların daha geniş üretici kesimlerine ulaştırılması için çalışmaya devam etmektedir.

Orta Anadolu pancar çiftçilerin ihtiyaçları ve destekleri ile ortaya çıkan lokasyon tabanlı meteoroloji hizmetlerini içeren kendi ürününü geliştirmiş ve sektör kullanımına sunmuştur.


Sektörü daha çok dinledikçe, bahçeleri daha çok dolaştıkça çözümü mümkün olabilen en büyük problemin don zararı olduğu görüldü. Çalışmalar bu yönde yoğunlaşmış, geçmiş meteoroloji tecrübeleri büyük avantajlar sağlamıştır.


Bu süreçte şirket gelişmiş ve anonim şirket haline gelmiş, değişmiş ve kadrosunu geliştirmiştir. Atılan her küçük adımda büyük hedef, hizmet kalitesini yükseltmek ve çeşitlendirmektir.


Mikrosera dünyanın dört bir tarafındaki konusunun uzmanı özel üreticilerin temsilciliklerini Türkiye, Orta Doğu ve Orta Asya'da sürdürmektedir. İngiltere merkezli fidan koruyucusu üreticisi Tubex, İstanbul Merkezli mobil don pervanesi üreticisi CNK Aerospace ve dolu topu üreticisi Egger's, Amerikan Birdgard, Güney Koreli Dain Industry bunların başlıcalarıdır.


İş Ortaklarımız

Bizden

Baran Murat Dağ

Robert Kolej, Lehigh University Endüstri ve Üretim Sistemleri Mühendisliği

Ürün Geliştirme, Ar-Ge, Nano Kompozit Kimyasallar, Savunma Sanayi

15 yıllık mühendislik ve satış tecrübesi


Yönetim